بیوگرافی ادوبی فتوشاپ ، از سازنده تا آخرین نسخه

وبلاگ

بیوگرافی ادوبی فتوشاپ ، از سازنده تا آخرین نسخه

با سلام خدمت کاربران گرامی وب سایت آن اکتیو ، امروز با بیوگرافی ادوبی فتوشاپ ، از سازنده تا آخرین نسخه در خدمتتون هستیم امیدواریم تا پایان ما رو همراهی کنید.

بیوگرافی فتوشاپ

فتوشاپ یک پردازشگر تصاویر است که برای ساخت ، ادیت ، بازسازی ، ترکیب ، و یا دگرگون کردن تصاویر از آن استفاده می شود ، این نرم افزار سال 1990 میلادی بوسیله شرکت ادوبی فتوشاپ انتشار یافت.

فتوشاپ در ایالت میشگان واقع در آمریکا ساخته شده است ، گلن نول استادی بود که در حقیقت خود علاقه زیادی به عکاسی داشت ، او نیز حتی یک تاریک خانه در منزل خود داشت ، آن زمان بهئ تازگی رایانه های شخصی اختراع شده بودند و گلن بسیار این اختراع را دوست داشت.

کلید خوردن ساخت فتوشاپ

گلن نول دو فرزند به نام های جان و توماس داشت که ذهن خلاق و ایده پروری همچون پدرشان داشتند ، توماس گفته بود : در دوران دبیرستان عکاسی و ویرایش تصویر سرگرمی های او بود ، و جان هم توسط رایانه ای که پدرشان خریده بود مشغول برنامه نویسی با سیستم عامل مکینتاش شده بود .

توماس علاوه بر عکاسی با برنامه نویسی هم سر وکار داشت او خود برای پایان نامه اش رایانه ای خرید تا بتواند تصاویر پایان نامه اش را ویرایش کند اما برنامه های خوبی برای این امر وجود نداشت ، و او خود دست به کار شد تا برنامه مورد نظرش را بنویسد .

جان با دیدن برنامه هایی که توماس ساخته بود شگفت زده شد و پیشنهاد داد توماس برنامه اش را گسترش دهد ، پس از مدتی کار و تلاش توماس اولین برنامه اش را تحت عنوان image pro ساخت ، جان به توماس پیشنهاد داد که نرم افزارش را تجاری کند  در آن زمان جان در شرکت سیلیکون ولی مشغول بازاریابی بود.

خیلی از شرکت ها مشتاق شده بودند تا با آن ها همکاری کنند اما در نهایت آنها با شرکت بارنی اسکن قرار داد بستند ، در سال 1998 جانپیش نمایشی از نرم افزارشان را در شرکت ادوبی به نمایش گذاشتند و این اقدام آغازی بر ارائه نرم افزار فتوشاپ توسط شکرت ادوبی شد.

آخرین نسخه فتوشاپ

آخرین نسخه رسمی و پایدار نرم افزار فتوشاپ در تاریخ 2 نوامبر 2016 تحت عنوان ادوبی فتوشاپ cc 2017 ارائه شده است .

درباره نویسنده

onactive

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×